Back Jesteś tutaj: Home Wiadomości Porady

Porady

Jak dbać o rozwój dziecka na wakacjach?

Jak_dba_o_rozwj_dziecka_na_wakacjachWakacje to dla dzieci czas odpoczynku od szkoły, jednak nie oznacza to, że nie mogą się one w tym czasie uczyć nowych rzeczy. Do walizki na wymarzony urlop z całą rodziną warto zabrać kreatywne gry i zabawy. Edukacyjny serwis Bazgroszyt.pl przygotował właśnie takie twórcze pomysły na wakacje dla dzieci.

Piękna i zdrowa opalenizna

rodzinaWielkimi krokami zbliżają się wakacje, okres w którym każdy z nas marzy o leniuchowaniu na słońcu i pięknej ciemnobrązowej opaleniźnie. Rozkoszując się kąpielami słonecznymi często zapominamy o tym jak groźne dla skóry są pierwsze promienie słoneczne. Oto kilka porad jak bezpiecznie opalać się, aby nasza skóra nabrała brązowego odcienia i zachowała zdrowy wygląd.

Co nas motywuje do działania?

krajobrazKażdego motywuję coś innego w życiu. Często pytam ludzi: masz jakieś cele? Odpowiadają różnie. Jedni mówią, że mają jakieś cele a inni, że nie mają żadnych. I to jest dla mnie ok. Jeżeli nie masz celu w życiu też żyjesz jak ten sam człowiek, który ma swoje własne cele. Wiesz jaka jest różnica między człowiekiem, który ma swoje własne cele a tym który ich nie ma? Jeden i drugi realizuje cel ale ci ludzie, którzy nie mają swoich własnych realizują niestety cele innych ludzi, cele swojego szefa, współmałżonka, partnera, rodzica, premiera itd. To proste. Kierujesz własnym życiem na tyle na ile masz panowanie nad nim. A co to konkretnie oznacza dla Ciebie?

Dzień Dziecka – dlaczego warto zaprosić dziecko do kuchni?

mysia-salatkaDzisiaj będziemy pisać dużo o dzieciach i o tym jak spędzać z dziećmi czas nie tylko 1 czerwca. Oto pierwsza propozycja... W Dniu Dziecka, każdy maluch powinien czuć się wyjątkowy. Można więc swoje pociechy zabrać do zoo, na basen lub urządzić bal. Ale zamiast tradycyjnych form spędzania czasu z dziećmi, można też urządzić uroczyste rodzinne gotowanie!

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją - darmowa kuracja antydepresyjna

depresjazielonaDepresja jest czwartym najpoważniejszym problem zdrowotnym na świecie (wg Światowej Organizacji Zdrowia).  23 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. – Najnowsze badania naukowe prowadzone na temat skuteczności leków antydepresyjnych są szokujące. Badania przeprowadzono na dwóch grupach pacjentów z głęboką depresją wymagającą leczenia farmakologicznego. Jednym pacjentom podawano najnowszej generacji lek i codziennie sprawdzano wyniki, to znaczy stan emocjonalny oraz ogólne samopoczucie – opowiada Anna Kopciowska, Trener Rozwoju Osobistego i Motywacji, Coach.

Żywność kupujemy w Biedronce i Lidlu... gdzie Polacy robią zakupy?

zakupyPo żywność do Biedronki i Lidla, po ubrania do H&M, po kosmetyki do Rossmanna, a po leki do aptek Dbam o Zdrowie – tutaj kupują Polacy. To wyniki badania European Trusted Brands, po raz 12. przeprowadzonego przez Reader's Digest. Liderem w kategorii Sklep spożywczy została Biedronka (Złote Godło). Swój głos oddało na nią 30 proc. respondentów. Markę tę często wybierały osoby posiadające rodzinę i dzieci do 15 roku życia. Marka Biedronka otrzymała Złote Godło również w 2011 roku, jednak wówczas wybrał ją mniejszy odsetek ankietowanych (19 proc.). Zdobywcą Kryształowego Godła został, tak jak przed rokiem, Lidl. Konsumenci cenią markę Lidl za stosunek wartości do ceny oraz silny wizerunek.

Dzień Osób Nieśmiałych :)

niesmialoscCzy gdy spotykasz nowych ludzi czerwienisz się? A może denerwujesz się i nie potrafisz się wysłowić? Unikasz nowych sytuacji i chowasz się po katach udając, że nikt Cię nie widzi? Cóż – jeżeli tak to jesteś osobą nieśmiałą i to właśnie dzisiaj jest Twój dzień. Możesz go obchodzić ostatni raz w życiu, jeżeli zastosujesz kilka rad i wcielisz je w życie.

Uważaj na to co jesz! Cena to nie wszystko

sklepCena to nie wszystko - czytamy w komentarzu Polskiej Izby Handlowej ws. trującego ryżu oraz braku mięsa w najtańszych wyrobach „mięsnych". W ciągu ostatnich miesięcy jesteśmy informowani przez media o kolejnychnadużyciach na rynku żywnościowym: szara sól, susz jajeczny produkowany zezgniłych jaj, przeterminowane ryby mrożone w Lublinie i na Śląsku. - Stan taki zagraża zdrowiu konsumentów – nas wszystkich, ale w konsekwencji także kondycji naszej gospodarki – komentuje Waldemar Nowakowski,Prezes Polskiej Izby Handlu.

Do budowy domu wiosną przygotuj się już zimą

silka-ytong-zimaPrzy planowaniu budowy domu warto efektywnie wykorzystać okres zimowy. Aktywność inwestorów w czasie zimy, procentuje wiosną, kiedy mogą szybko i sprawnie rozpocząć prace budowlane.

Co kupić naszym pociechom na Dzień Dziecka?

Rybka_MM_01_nowy_przyjacielKażde dziecko zna Rybkę MiniMini. Denerwujemy się jak nasze dzieci chcą godzinami oglądać ją w telewizji. Teraz mogą czytać o swojej Rybce i jej wielkich przygodach w książkach Wydawnictwa Znak Emotikon. Jest to początek nowej serii dla przedszkolaków. Bohaterką książek jest uwielbiana przez dzieci telewizyjna Rybka MiniMini - energiczna, wesoła i pomysłowa. W każdym tomie Rybka wraz ze swymi przyjaciółmi przeżywa niezwykłe przygody i uczy się czegoś nowego, wprowadzając młodych czytelników w pełen niespodzianek podwodny świat. Ratuje Rybę Młot, zaprzyjaźnia się z rekinem, którego wszyscy się boją, oraz obmyśla najlepszy prezent urodzinowy.

Praca w Polsce i za granicą a możliwość uzyskania emerytury lub renty

zus_emeryturaZakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że osoby, które oprócz pracy w Polsce pracowały za granicą w państwach członkowskich Unii Europejskiej (dotyczy też Norwegii, Islandii, Liechtensteinu oraz Szwajcarii) bądź w państwach z którymi Polskę łączy umowa o zabezpieczeniu społecznym (np. USA, Kanada, Australia), mogą ubiegać się o emeryturę lub rentę z tego tytułu.

Pełnia aloesowych możliwości

aloes_1000Aloes od wieków nazywany jest „lekarzem w doniczce". Liście tej wyjątkowej rośliny są grube i mięsiste – to one zawierają miąższ bogaty w witaminy A, C, E oraz z grupy B oraz całą gamę mikro- i makroelementów takich jak: sód, wapń, magnez, żelazo, oraz inne cenne substancje. Miąższ zawiera łącznie ponad 270 substancji aktywnych. Występują one wprawdzie w niewielkich ilościach, ale świetnie się wzajemnie uzupełniają. Specjalne metody wyciskania życiodajnego soku z miąższu liści pozwalają na zachowanie większości z tych substancji, a co za tym idzie zatrzymują całe spektrum prozdrowotnych właściwości aloesu. Ważne jednak, aby sok z aloesu był jak najbardziej naturalny – to da nam pewność, że produkt będzie skuteczny i będzie spełniał swoją leczniczą rolę. A warto, ponieważ sok z aloesu jest pomocny w walce z różnymi często spotykającymi nas i naszych bliskich dolegliwościami.

Akademia Przedsiębiorcy w Zamościu

pulsbiznesuZa kilka dni do Zamościa przyjedzie "Akademia Przedsiebiorcy". Tym razem, Krzysztof Piłat (Trener Biznesu, Krajowy Rejestr Długów), Łukasz Misiewicz (Dyrektor Biura Restrukturyzacji, Kredyt Bank S.A.), Marcin Niedziałek (Menedżer Dyskonta Wierzytelnościami, Kredyt Bank S.A.) poprowadzą seminarium pt. „Zarządzanie należnościami w firmie”, które odbędzie 29 listopada 2011 r. w Hotelu Artis, Sitaniec 1, Zamość. Gazeta Miasta objęła patronat medialny nad edycją zamojską Akademii.

Główna blokada rozwoju w Twoim życiu

stopGłówna blokada rozwoju w Twoim życiu. Zastanawiałaś/zastanawiałeś się kiedyś dlaczego jednym „wychodzi" w życiu bardziej niż innym? Znasz zapewne takie powiedzenie: „Kto nie ryzykuje ten nie ma". Przypomnij sobie jakąś ostatnią nową sytuację w jakiej się znalazłeś? Może być to związane z jakimś celem jaki sobie założyłeś. Kiedy zaczynasz robić coś inaczej w inny niż dotychczas sposób czujesz się dziwnie? Czujesz się nie swojo? Dziko, obco?

6 na 6 – kredyt gotówkowy INVEST-BANKU

logo_invest_transpCzołowa porównywarka internetowa produktów i usług bankowych – comperia.pl sklasyfikowała kredyt gotówkowy INVEST-BANKU w piątce najtańszych kredytów oferowanych na rynku przy wskazanych parametrach wyboru. Równocześnie w tym gronie, jedynie INVEST-BANK uzyskał najwyższą ocenę ogólną 6 w skali sześciopunktowej.

Obudź w sobie wiosnę

obudz_wiosne_wwwCiemne i chłodne dni mamy już za sobą jednak po zimie możemy się czuć zmęczeni i osłabieni. Wyczerpany organizm jest także bardzo podatny na infekcje. Aby móc w pełni cieszyć się wiosną powinniśmy zadbać o odpowiednią regenerację. Zbilansowana dieta, ruch na świeżym powietrzu i wypoczynek to oczywiście podstawy zdrowego trybu życia. Jednak bez odpowiedniej suplementacji w szybkim czasie nie uda nam się uzyskać upragnionej formy.

Dotacje na nowe miejsca pracy na wsi

pienidze22Sto, dwieście, a nawet trzysta tysięcy złotych mogą otrzymać przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na utworzenie nowych miejsc pracy na obszarach wiejskich. O takie pieniądze będzie można ubiegać się w oddziałach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa już od 26 września br.