Back Jesteś tutaj: Home Wiadomości Porady

Porady

Co kupić naszym pociechom na Dzień Dziecka?

Rybka_MM_01_nowy_przyjacielKażde dziecko zna Rybkę MiniMini. Denerwujemy się jak nasze dzieci chcą godzinami oglądać ją w telewizji. Teraz mogą czytać o swojej Rybce i jej wielkich przygodach w książkach Wydawnictwa Znak Emotikon. Jest to początek nowej serii dla przedszkolaków. Bohaterką książek jest uwielbiana przez dzieci telewizyjna Rybka MiniMini - energiczna, wesoła i pomysłowa. W każdym tomie Rybka wraz ze swymi przyjaciółmi przeżywa niezwykłe przygody i uczy się czegoś nowego, wprowadzając młodych czytelników w pełen niespodzianek podwodny świat. Ratuje Rybę Młot, zaprzyjaźnia się z rekinem, którego wszyscy się boją, oraz obmyśla najlepszy prezent urodzinowy.

Pełnia aloesowych możliwości

aloes_1000Aloes od wieków nazywany jest „lekarzem w doniczce". Liście tej wyjątkowej rośliny są grube i mięsiste – to one zawierają miąższ bogaty w witaminy A, C, E oraz z grupy B oraz całą gamę mikro- i makroelementów takich jak: sód, wapń, magnez, żelazo, oraz inne cenne substancje. Miąższ zawiera łącznie ponad 270 substancji aktywnych. Występują one wprawdzie w niewielkich ilościach, ale świetnie się wzajemnie uzupełniają. Specjalne metody wyciskania życiodajnego soku z miąższu liści pozwalają na zachowanie większości z tych substancji, a co za tym idzie zatrzymują całe spektrum prozdrowotnych właściwości aloesu. Ważne jednak, aby sok z aloesu był jak najbardziej naturalny – to da nam pewność, że produkt będzie skuteczny i będzie spełniał swoją leczniczą rolę. A warto, ponieważ sok z aloesu jest pomocny w walce z różnymi często spotykającymi nas i naszych bliskich dolegliwościami.

Akademia Przedsiębiorcy w Zamościu

pulsbiznesuZa kilka dni do Zamościa przyjedzie "Akademia Przedsiebiorcy". Tym razem, Krzysztof Piłat (Trener Biznesu, Krajowy Rejestr Długów), Łukasz Misiewicz (Dyrektor Biura Restrukturyzacji, Kredyt Bank S.A.), Marcin Niedziałek (Menedżer Dyskonta Wierzytelnościami, Kredyt Bank S.A.) poprowadzą seminarium pt. „Zarządzanie należnościami w firmie”, które odbędzie 29 listopada 2011 r. w Hotelu Artis, Sitaniec 1, Zamość. Gazeta Miasta objęła patronat medialny nad edycją zamojską Akademii.

Główna blokada rozwoju w Twoim życiu

stopGłówna blokada rozwoju w Twoim życiu. Zastanawiałaś/zastanawiałeś się kiedyś dlaczego jednym „wychodzi" w życiu bardziej niż innym? Znasz zapewne takie powiedzenie: „Kto nie ryzykuje ten nie ma". Przypomnij sobie jakąś ostatnią nową sytuację w jakiej się znalazłeś? Może być to związane z jakimś celem jaki sobie założyłeś. Kiedy zaczynasz robić coś inaczej w inny niż dotychczas sposób czujesz się dziwnie? Czujesz się nie swojo? Dziko, obco?

6 na 6 – kredyt gotówkowy INVEST-BANKU

logo_invest_transpCzołowa porównywarka internetowa produktów i usług bankowych – comperia.pl sklasyfikowała kredyt gotówkowy INVEST-BANKU w piątce najtańszych kredytów oferowanych na rynku przy wskazanych parametrach wyboru. Równocześnie w tym gronie, jedynie INVEST-BANK uzyskał najwyższą ocenę ogólną 6 w skali sześciopunktowej.

Obudź w sobie wiosnę

obudz_wiosne_wwwCiemne i chłodne dni mamy już za sobą jednak po zimie możemy się czuć zmęczeni i osłabieni. Wyczerpany organizm jest także bardzo podatny na infekcje. Aby móc w pełni cieszyć się wiosną powinniśmy zadbać o odpowiednią regenerację. Zbilansowana dieta, ruch na świeżym powietrzu i wypoczynek to oczywiście podstawy zdrowego trybu życia. Jednak bez odpowiedniej suplementacji w szybkim czasie nie uda nam się uzyskać upragnionej formy.

Dotacje na nowe miejsca pracy na wsi

pienidze22Sto, dwieście, a nawet trzysta tysięcy złotych mogą otrzymać przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na utworzenie nowych miejsc pracy na obszarach wiejskich. O takie pieniądze będzie można ubiegać się w oddziałach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa już od 26 września br.

Co nas motywuje do działania?

krajobrazKażdego motywuję coś innego w życiu. Często pytam ludzi: masz jakieś cele? Odpowiadają różnie. Jedni mówią, że mają jakieś cele a inni, że nie mają żadnych. I to jest dla mnie ok. Jeżeli nie masz celu w życiu też żyjesz jak ten sam człowiek, który ma swoje własne cele. Wiesz jaka jest różnica między człowiekiem, który ma swoje własne cele a tym który ich nie ma? Jeden i drugi realizuje cel ale ci ludzie, którzy nie mają swoich własnych realizują niestety cele innych ludzi, cele swojego szefa, współmałżonka, partnera, rodzica, premiera itd. To proste. Kierujesz własnym życiem na tyle na ile masz panowanie nad nim. A co to konkretnie oznacza dla Ciebie?

Jak rozsądnie kupić dziecku wyprawkę szkolną?

Agnieszka_Krajnik_prasaCo roku czas kompletowania szkolnej wyprawki spędza rodzicom sen z powiek. Jak pogodzić chęć posiadania przez nasze dziecko najlepszego piórnika z ograniczonymi możliwościami portfela? Agnieszka Krajnik, ekspertka Akademii Rodzinnych Finansów, radzi, jak sprawić, by szkolne wydatki nie zrujnowały domowego budżetu. Podręczniki, tornister, piórnik, kredki, farby, plastelina – lista niezbędnego wyposażenia ucznia jest długa i kosztowna. Trudno jednak odmówić dziecku, gdy prosi o piórnik czy zeszyt z bohaterem ulubionej kreskówki. Jak pokazuje badanie przeprowadzone przez Providenta w sierpniu 2011 r. na grupie niemal 500 klientów, 81% Polaków o średnich i niskich dochodach przewiduje, że tylko na podręczniki dla jednego dziecka przeznaczy ponad 300 zł. Oprócz wydatków na książki 61% ankietowanych klientów wyda ponad 100 złotych na przybory szkolne, a 54% dodatkowo ponad 200 złotych na strój szkolny. Nic dziwnego, że w wielu rodzinach, zwłaszcza wielodzietnych, wizja nadchodzących wydatków sprawia, że wakacyjny odpoczynek odchodzi w zapomnienie.

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją - darmowa kuracja antydepresyjna

depresjazielonaDepresja jest czwartym najpoważniejszym problem zdrowotnym na świecie (wg Światowej Organizacji Zdrowia).  23 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. – Najnowsze badania naukowe prowadzone na temat skuteczności leków antydepresyjnych są szokujące. Badania przeprowadzono na dwóch grupach pacjentów z głęboką depresją wymagającą leczenia farmakologicznego. Jednym pacjentom podawano najnowszej generacji lek i codziennie sprawdzano wyniki, to znaczy stan emocjonalny oraz ogólne samopoczucie – opowiada Anna Kopciowska, Trener Rozwoju Osobistego i Motywacji, Coach.

W trosce o zdrowie pań

logo-rakNa Lubelszczyźnie trwa kampania informacyjna dotycząca profilaktyki nowotworowej u kobiet pod hasłem „Kobiety – Kobietom”. W najbliższy wtorek spotkanie szkoleniowe na ten temat odbędzie się w Józefowie na Roztoczu.

Dzień Osób Nieśmiałych :)

niesmialoscCzy gdy spotykasz nowych ludzi czerwienisz się? A może denerwujesz się i nie potrafisz się wysłowić? Unikasz nowych sytuacji i chowasz się po katach udając, że nikt Cię nie widzi? Cóż – jeżeli tak to jesteś osobą nieśmiałą i to właśnie dzisiaj jest Twój dzień. Możesz go obchodzić ostatni raz w życiu, jeżeli zastosujesz kilka rad i wcielisz je w życie.

Na rowery czas wspaniały

rowery2Coraz więcej osób decyduje się spróbować swoich sił na dwóch kółkach. Widok rodziny z dziećmi na rowerach to już codzienność. Pogoda i uroki Roztocza sprzyjają rowerowym wycieczkom. Ale zanim popędzimy przed siebie, warto najpierw wiedzieć, na jakim jednośladzie i jakimi trasami.Na ulicach Zamościa aż roi się od różnych modeli rowerów. Sklepy kuszą nas promocjami i rabatami. – Mamy rowery górskie, miejskie, lekko stylowe retro, trekkingowe, crossowe. Górskie są nadal najpopularniejsze, wiadomo, musi być adrenalinka, tego ludzie szukają, zwłaszcza młodzi – mówi Marek Prokop ze sklepu Atlanta.

Do budowy domu wiosną przygotuj się już zimą

silka-ytong-zimaPrzy planowaniu budowy domu warto efektywnie wykorzystać okres zimowy. Aktywność inwestorów w czasie zimy, procentuje wiosną, kiedy mogą szybko i sprawnie rozpocząć prace budowlane.

Ranking kredytów „Rodzina na swoim” – maj 2011

Wiosna to świetny sezon na zakup mieszkania. Dzisiaj modne są szczególnie nieduże lokale w cenie do 300 000 zł, z metrażem ok. 50m2.  Ceny są konkurencyjne, zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym, ale zawsze warto kupić taniej. Dla większości klientów liczy się przede wszystkim niska rata, a niesłabnącą popularnością cieszy się wciąż rządowy program „Rodzina na swoim”.  Dlatego eBroker.pl uwzględniając nowe limity cenowe,  które obowiązują dla tych kredytów w II kwartale 2011 roku przygotował nowy ranking kredytów z dopłatami Skarbu Państwa.

Praca w Polsce i za granicą a możliwość uzyskania emerytury lub renty

zus_emeryturaZakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że osoby, które oprócz pracy w Polsce pracowały za granicą w państwach członkowskich Unii Europejskiej (dotyczy też Norwegii, Islandii, Liechtensteinu oraz Szwajcarii) bądź w państwach z którymi Polskę łączy umowa o zabezpieczeniu społecznym (np. USA, Kanada, Australia), mogą ubiegać się o emeryturę lub rentę z tego tytułu.

Jak pozbyć się azbestu?

azbestTrwają ostatnie prace przygotowawcze do realizacji przez Urząd Marszałkowski w Lublinie „Systemu gospodarowania odpadami azbestowymi" finansowanego z dotacji Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.